03 Mart 2020

Gösterim: 6659

Trakya Bölgesel Kariyer Fuarı Düzenleniyor

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde ülkemizin dört bir yanında bölgedeki Üniversitelerin de destekleriyle Bölgesel Kariyer Fuarları düzenlenmesi planlanmaktadır.

 

Bu plan kapsamında 2020 yılında düzenlenecek fuarların ilki olan ve bölgemizi de kapsayan Trakya Bölgesel Kariyer Fuarı, Edirne’de Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde; Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, , Kırklareli Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin paydaşlığında; 24-25 Şubat 2020 tarihlerinde Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

 

“Yetenek Her Yerde” temasıyla düzenlenen bu fuarlarda, üniversite eğitimi alan gençlerin birer yetenek olduklarının hatırlatılması ve ülkenin her bölgesindeki üniversiteli gençler için istihdam ve staj konusunda fırsat eşitliği sağlanması hedeflemektedir.

 

Bölgedeki Üniversitelerin özellikle en seçkin öğrencileri ile katılmayı planladıkları bu fuara, bölgemizin seçkin firmaları başta olmak üzere istihdam ve fark yaratma potansiyeli olan tüm iş-kamu kurumlarımızı katılmaya; geleceğimizin teminatı gençlerimizin vizyonlarına katkı sağlamak üzere destek olmaya davet ediyoruz.

 

24-25 Şubat 2020 tarihlerinde 2 gün sürecek ve 5 üniversiteden toplamda 10.000 öğrencinin katılması beklenen fuarda, stant etkinliklerinin yanı sıra katılımcı firmalarca sunumlar ve eğitimler düzenlenmesi; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından sunulan Yetenek Kapısı isimli online platform aracılığı ile de uygun tam zamanlı ve stajyer genç yeteneklerin istihdam edilebilmesi mümkün olabilecektir.

 

 

Fuar Katılım kaydınız için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir.

 

Katılım seçenekleri ile ilgili bilgiler ekte ve formda yer almaktadır. Etkinlikle ilgili tüm sorularınız için ev sahibi üniversite ve Üniversitemiz Kariyer merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ulaşım + Yemek Üniversitemiz tarafından karşılanacaktır.

 

Katılım seçenekleri ve Firma/Kurum kaydı için:

https://www.yetenekkapisi.org/login/BANDIRMA

Tüm detaylar için: https://www.trakyakariyerfuari.com 

İletişim Bilgileri:

Trakya Üniversitesi

Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi

Tel: 0 (284) 223 42 16

E-posta: kariyer@trakya.edu.tr 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi

Tel: 0266 717 0117 / 1100

E-posta: kagem@bandirma.edu.tr


Fotoğraflar