Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2024

Gösterim: 40220

Rektörün Mesajı

 

Sevgili Öğrenciler ve Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Sizleri, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde yeni bir döneme başlamanın heyecanı ve sevinciyle selamlıyorum.

Üniversitemiz, ekonomik, sosyal, kültürel, tarihi ve siyasi açıdan bölgesinde ve dünyada lider konuma yükselen Ülkemizin üstlendiği misyonu kendine ilke edinen bir Üniversitedir. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi kuruluşundan bu yana katılımcı, özgürlükçü, yenilikçi ve üretken kurumsal yapısıyla eğitim, bilim, teknoloji, kültür ve sanatta ulusal alanda öncü, uluslararası alanda etki sahibi bir üniversite olma hedefini kendisine şiar edinmiştir. Toplumsal değerlere saygılı, tüm birikimiyle bölgesi ve ülkesi için değer üreten, uluslararası düzeyde saygın bir eğitim ve araştırma üniversitesi olarak ülkemiz ve insanlığın gelişimine katkı sağlama vizyon ve misyonu ile emin adımlarla ilerlemeyi sürdürmektedir. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, sadece bir kurum değil, her üyenin büyük bir ailenin parçası olma bilinciyle geleceği şekillendirmede kritik bir rol oynayan dinamik bir ekosistemdir.

“Geleceğe Açılan Köprü” sloganıyla sekiz yıl önce eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan ve bu süreçte binlerce öğrencisini hedeflerine doğru uğurlayan Üniversitemiz, sunmuş olduğu eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinin yanında sanatsal, sosyal, kültürel ve sportif olanaklarla siz öğrencilerimizi geleceğe ve iş yaşamına en iyi şekilde hazırlamaya devam edecektir.

Üniversitemizin odak noktasında, eğitimde mükemmeliyet, araştırma, canlı bir sosyal ve akademik aile/topluluk oluşturma taahhüdü bulunmaktadır. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi olarak, araştırmanın geleceği şekillendirmedeki dönüştürücü gücüne gönülden inanıyoruz. Disiplinlerarası ve tematik alanda devam eden araştırma taahhüdümüz, hem öğrencileri hem de öğretim üyelerini bilgi sınırlarını zorlamaya teşvik edecektir. Böylelikle çağdaş teknolojiye sahip tesisler ve işbirliği projeleriyle, sadece kutlanan değil, aynı zamanda toplumda olumlu bir değişim yaratmak için öncü olmayı amaçlıyoruz.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, saygıdeğer araştırmacılarımız ve öğretim üyelerimizin bilimsel çabaları bizim için çok kıymetlidir. İhtiyaç duyulan kaynakları, mentorluğu ve işbirliği fırsatlarını sağlama konusundaki kararlılığımızı her daim sürdürerek, birlikte bilgi alanlarımıza anlamlı katkılarda bulunalım.

Ailemize yeni katılan sevgili öğrencilerimiz,

Sizler, Üniversitemizin can damarı ve sadece dünya standartlarında akademik programlar değil, aynı zamanda merakınızı, eleştirel düşünceyi ve kişisel gelişiminizi destekleyen bir ortamda bulacaksınız. İlerideki eğitim yolculuğunuzda size eşlik edecek, ihtiyacınız olan her alanda yardımcı olacak ve yönlendirecek olan akademik ve idari kadromuzla birlikte olmanın keyfini çıkarın.

Üniversitemiz, çeşitliliği (Uluslararası misafir öğrencilerimiz ile birlikte), kapsayıcılığı ve farklı bakış açılarını bir araya getirmeye önem vermektedir. Öğrenci kulüplerine katılma, etkinliklere katılma veya sadece akranlarınızla sohbet etme konusunda değil içinde bulunduğumuz Bandırma/Balıkesir halkıyla da iç içe olmanız konusunda sizleri cesaretlendiriyoruz. Sizlere aidiyet ve bağlılık hissi kazanmanız için bir ortam oluşturmak istiyoruz.

Sizlerin heyecan ve umudunu gördükçe, bizler de yarınlarımız adına umutlanıyor ve enerjinizden aldığımız güçle çalışmalarımıza geniş bir aile olarak başlıyoruz.

Sizlerle birlikte bu heyecan verici yolculuğa çıkmaktan dolayı gurur duyuyorum. Hep birlikte nice başarılara imza atmak ümidiyle eğitim hayatınızda başarılar diler, sevgilerimi sunarım.

                                                                                                                  

   Prof. Dr. İsmail BOZ

   Rektör

 


Fotoğraflar