Tarih: 02 Eylül 2023

Gösterim: 910

Rektörümüz Erdek Turizmi Geliştirme ve Dayanışma Derneği'nin Açılış ve Tanıtım Töreni’ne Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Erdek Turizmi Geliştirme ve Dayanışma Derneği'nin Açılış ve Tanıtım Töreni’ne katıldı. Kyzikos Antik Kenti kazı evinde gerçekleşen törene, Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, il ve ilçe protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve basın mensupları katılırken Genel Sekreterimiz Cihangir Boz, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekai Mete ve İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Palaz da hazır bulundu.

Erdek turizmini geliştirmek ve çeşitlendirmek amacıyla kurulan Derneğin açılış töreninde ilk olarak, Yönetim Kurulu Başkalığını üstlenen Üniversitemiz Erdek Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Zahid Ecevit’in açılış konuşması gerçekleştirdi. Ardından etkinlik, Derneğin diğer üyeleri Erdek Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Aytaç Toptaş, Sağlık Turizmi İşletmeciliği Programı akademisyenlerimizden Doktor Öğretim Üyesi Füsun Esenkal ve Kyzikos Antik Kenti Kazı Başkanı ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi akademisyenlerimizden Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Tercanlıoğlu’nun sunumlarıyla devam etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir ve Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy’un günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından son bulan törenin akabinde Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Genel Sekreterimiz Cihangir Boz ve beraberindeki heyet Kyzikos Antik Kenti Kazı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Tercanlıoğlu’nun refakatinde kazı alanında incelemelerde bulundu.