Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018

Gösterim: 3870

Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile İlgili Mesajı

Milletimiz için bir dönüm noktası olma niteliği taşıyan, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, ulusal egemenliğimizin tescillendiği tarihi bir gün olan 23 Nisanı,  ülkemizin bağımsızlık ve özgürlüğüne olduğu kadar, sevgiye, barışa, kardeşliğe, birlik ve bütünlüğe vurgu için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlamaktayız.

Bayramın coşkusunu ve mutluluğunu bizlerle paylaşmak üzere ülkemize gelen dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan ve böylece dünya barışına hizmet eden ilk ve tek çocuk bayramı olması dolayısıyla ayrı bir önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan güvenimizi de temsil etmektedir. Ülke olarak ortak amacımız çocuklarımızın mutlu, sağlıklı, eğitimli ve özgür düşünceli bireyler olarak hayata devam etmeleri ve de yetiştirilmeleridir. Bu anlamda çocuklarımızın barış ve sevginin en büyük temsilcileri olacaklarına ve aydınlık bir gelecek kuracaklarına olan inancımız da tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 98. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Prof. Dr. Süleyman Özdemir

Rektör