Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2023

Gösterim: 7439

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Lisansüstü Öğrenci Alım Duyurusu

Üniversitemiz 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar yarıyılı lisansüstü programlarına başvuru işlemleri, 18 Aralık 2023 – 12 Ocak 2024 tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.
BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
ÇEVRİM İÇİ (ONLİNE) BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ  (18 Aralık 2023 tarihinde aktif olacaktır)
Üniversite Yabancı Dil Sınav Başvurusu İçin TIKLAYINIZ
 
NOT: 
  • Üniversitemiz Yabancı Dil Sınavı (Lisansüstü İngilizce Dil Sınavı) 21 Aralık 2023 tarihinde yapılacak olup, sonuçlar 27 Aralık 2023 tarihinde açıklanacaktır. Üniversite Yabancı Dil Sınav Sonuçları Tezli Yüksek Lisans başvurularında kullanılabilir. Adayların başvurularını sınav sonuçları açıklandıktan sonra yapmaları ve alınan puanları sisteme eklemeleri gerekmektedir.
  • Mezuniyet ortalamanızı, transkriptinizde bulunan 100'lük not değeri ile giriniz, 100'lük notunuz transkriptinizde bulunmaması durumunda YÖK Not Dönüşüm Tablosuna göre mezuniyet ortalamanız hesaplanır.
  • "Hatalı Başvuru" uyarısında bir mail almanız durumunda başvuru bilgilerinizde düzeltilmesi istenen bilgilerinizi düzenleyip başvurunuzu güncelleyiniz.
  • "Başvurunuz Onaylandı" bilgisi alıyorsanız herhangi bir güncelleme yapmanıza gerek yoktur. Değerlendirme tarihlerinde başvurunuz kurul tarafından değerlendirilecektir.
  • Lütfen başvuru sırasında YURTİÇİ ve YURTDIŞI başlıklarına dikkat ediniz aksi takdirde başvurunuz onaylanmayacaktır.
  • Yüklenecek fotoğraf vesikalık formatlarına uygun biçimde çekilmelidir. Fotoğrafı uygun olmayan adayların başvuruları "Hatalı Başvuru" olarak işaretlenecektir.
Enstitü Yönetim Kurullarınca alınan karar uyarınca, kesin kayıt işlemleri online olarak yapılacak olup, konu ile ilgili bilgilendirme daha sonra web sayfasından yapılacaktır.

Fotoğraflar