Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2024

Gösterim: 421

Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Boz’un Babalar Günü Mesajı

Toplumsal olarak güçlü olmamızı sağlayan temel unsurların başında aile kurumuna verdiğimiz önem gelmektedir. Acı ve mutlulukların birlikte paylaşıldığı, milli ve manevi değerlerin vücut bulduğu ailenin temel direği ise sevgili babalarımızdır.  Dünyanın en zor ve yüce görevlerinden birini üstlenmiş, hayatımızın her anında varlıklarıyla bize güç veren, iyiliğin, fedakârlığın ve koşulsuz sevginin timsali olan babalarımızın Babalar Günü’nü kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen babalarımız, aile ve toplum hayatının temel direğini oluşturmaktadır. Aileleri için ağır yükleri omuzlayan, evlatlarına güzel bir gelecek sunmak için ömürlerini feda ederken onların mutluğunu kendi mutluluğu sayan baba, ailenin temel direği olduğu kadar kültürel değerlerimizin devamlılığının da teminatıdır. Babalar çocukluğumuzun ilk kahramanları, yetişkinliğimizin koca çınarlarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; ailesi ve evlatları için çalışan, onlardan sevgi ve şefkatini esirgemeyen tüm babaların bu anlamlı gününü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir ömür, ahirete irtihâl etmiş olan kıymetli babalarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.

Prof. Dr. İsmail Boz
Rektör


Fotoğraflar