Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019

Gösterim: 1282

Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyeti´mizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ü, ebediyete intikalinin 81. yılında minnet, özlem ve rahmetle yâd ediyoruz.

Atatürk, yalnızca Türk milleti için değil, diğer ülkeler için de örnek olmuş büyük bir liderdir. Onun lider vasfı tüm dünyada kabul ve takdir edilmiştir. Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır. 

Bizler onun gösterdiği yolda ilerlemeli, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz. 

Üniversitemiz olarak bizler de vatanımızın her karış toprağını canı pahasına savunan kahramanlarımıza layık olmak ve ülkemizi daha da ileriye taşımak adına var gücümüzle çalışıyor, bu hüzünlü günde başta Başkomutanımız Atatürk´ü ve onun komutasında mücadele eden silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla yadediyoruz. Ruhları şad olsun. 

Prof. Dr. Süleyman ÖZDEMİR
Rektör