15 Mart 2019

Gösterim: 241

Üniversitemiz, "Üniversitelerarası Türkiye Kros Şampiyonası"na Ev Sahipliği Yapıyor

Üniversitemiz, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ve Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) iş birliğinde "Üniversitelerarası Türkiye Kros Şampiyonası" düzenleniyor.

16 Mart 2019 Cumartesi günü, Bandırma Belediyesi General Balcı Çamlığı Yaşam Alanı’nda gerçekleştirilecek olan ve teknik kurulunun, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Atletizm Federasyonu üyelerinden oluştuğu şampiyonaya, Türkiye Üniversite Sporları Federasyon Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer’in, pek çok farklı üniversiteden yaklaşık 250 sporcunun, 100 antrenörün ve 50 federasyon yetkilisinin katılım sağlaması bekleniyor. 

Düzenlenen turnuva, Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü (1.500 m) ile başlayacaktır. Tüm halkın katılımına açık olan yürüyüş, saat 10.00’da başlayacaktır. Şampiyonanın devamında, kadınlar kategorisinde saat 11.00’de 5.600 metrelik, erkekler kategorisinde ise saat 11.30’da 7.500 metrelik yarışta mücadele gerçekleşecek ve program saat 12.15’te düzenlenen ödül töreniyle sona erecektir.

Uluslararası turnuva ve şampiyonalara gidecek sporcuların seçilmesi nedeniyle büyük önem taşıyan "Türkiye Üniversitelerarası Kros Şampiyonası"na katılacak sporculara başarılar diliyor, tüm Üniversitemiz personeli ile öğrencilerini "Üniversitelerarası Türkiye Kros Şampiyonası"na ve saat 10.00’da başlayacak olan Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ne davet ediyoruz.


Fotoğraflar