07 Eylül 2019

Gösterim: 5760

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Ders Kayıt Duyurusu

 

►  Ders Kayıtları Öğrenci Otomasyon Sistemi (obs.bandirma.edu.tr) adresi üzerinden 9 - 13 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

►  Öğrenci Otomasyon Sistemine “Kullanıcı Adı ve Şifreniz (Kullanıcı Adı: Öğrenci Numarası, Şifre: TC Kimlik Numarasının ilk beş hanesi)” ile giriş yaparak ders kaydınızı yapabilirsiniz.

►  İkinci öğretim öğrencileri ve ikinci üniversite okuyan normal öğretim öğrencileri öğrenim ücretlerini ve katkı paylarını Öğrenci Numarası ile Halk Bankası Şubelerinden veya Halk Bankası internet şubesi/ATM'lerinden yatırılabilir.

►  2019-2020 Yılı Güz Döneminde; öğrencilerimiz (2019 Yılında Yeni Kayıt Olan Öğrencilerimiz Hariç) ders kayıtlarını kendileri yapacaktır.

►  2019-2020 Yılı Güz Döneminde; Şubeli derslerde öğrenci numarasının son hanesi tek olanlar A şubesini öğrenc numarası çift olanlar B şubesini seçecektir. 

►  2019 Yılında yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz ders kayıtlarını kendileri yapmayacaktır.

►  Öğrencilerimiz derslerini seçerken bölüm ders programlarına bakarak ders seçimi yapmaları gerekmektedir.

►  Öğrenciler öncelikli olarak alttan kalan başarısız derslerini almak zorundadır.

►  İkinci yarıyıl sonundan itibaren her yarıyıl sonunda genel not ortalaması 1,80'in altında olan ön lisans ve lisans öğrencileri, takip eden yarıyılda en fazla 24 kredilik derse kayıt yaptırabilirler. Genel not ortalaması her yarıyıl sonunda 1,80 ve üzerinde olan ön lisans ve lisans öğrencileri ise takip eden yarıyılda en fazla 30 kredilik derse kayıt yaptırabilirler.

►  2016 ve sonrası girişli öğrenciler 5. Yarıyıldan itibaren bulunduğu yarıyıla kadar tüm derslerini alıp başarmış olmak şartı ile genel not ortalaması 3,00 ve üstünde olan lisans
öğrencileri; danışmanlarının onayı ile bir üst sınıftan kredi sınırları içerinde kalarak derslere kayıt yaptırabilirler.

►  2016 ve sonrası girişli öğrenciler not yükseltmek amacıyla ders seçemeyeceklerdir.(Bütün derslerini başarıyla tamamladığı halde AGNO ’su 2,00 ‘ın altında olduğu için mezun olamayan öğrenciler altıncı fıkrada belirtilen kredi sınırları içerisinde başarmış oldukları dersleri not yükseltmek amacıyla alabilirler.)

►  Öğrencilerin ders seçtikten sonra KESİNLEŞTİR butonuna tıklaması gerekir. Öğrenciler Ders kaydını kesinleştirdikten sonra ders kaydı süresi bitimine kadar danışman onayı yapılıp yapılmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir.

►  Danışman Onayı olmayan ders kayıtları geçersizdir. Ders kayıtları öğrencinin sorumluluğundadır.

►  Yabancı Dil I Şubelendirme (A ve B) hazırlık puanı 50 ve üzeri olanlar (A) şubesini, hazırlık puanı 49 ve altı olanlar (B) şubesini alacaklardır.