TOBB ETÜ BiGG GARAJ Hibe Programı İş Fikri Başvuruları Başladı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 1512 Bireysel Genç Girişim (BiGG) Programı kapsamında iş fikri olan girişimciler için başvurular başladı.

Program, TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BiGG) Programı 2015 yılında ‘teknolojik ar-ge ve inovasyon’ içeren projeleri desteklemek adına TÜBİTAK tarafından açılan bir geri ödemesiz 0 hibe programıdır.

Bu programa başvurular, TÜBİTAK tarafından belirlenen uygulayıcı kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. TOBB ETÜ TTO bünyesinde, BiGG GARAJ programıyla TÜBİTAK’ın belirlediği yürütücülerden biri olarak 2015 yılından beri faaliyet göstermektedir.

Bu program kapsamında TOBB ETÜ TTO tarafından girişimcilere sağlanacak iş planı yazma eğitimi, bire bir mentorluk desteği vb. tüm hizmetler ücretsiz olarak sağlanacaktır. 2015'ten bu yana faaliyet gösteren TÜBİTAK BiGG GARAJ programı kapsamında, 8 ilden 40 girişimci ekibi ile toplamda 6.000.000 TL'lik hibe dağıtılmıştır.

Teknoloji tabanlı yenilikçi bir projesi olan girişimciler detaylı başvuruyu: http://bigg-garaj.org/ adresinden yapabilir.