Marmara Bölgesinde Deprem ve Tsunami Zararlarının Azaltılması ve Türkiye’de Afet Eğitimi

22 Kasım Çarşamba günü MARDIM projesi kapsamında Rektörlük Konferans Salonu’nda saat 14:30 İlkyardım, Arama ve Kurtarma topluluğu tarafından Marmara Bölgesi'nde deprem zararlarının azaltılması çalışması kapsamında seminer düzenlenecektir.

MARDIM projesi (Marmara Bölgesinde Deprem ve Tsunami Zararlarının Azaltılması ve Türkiye’de Afet Eğitimi Projesi)  Japonya Deniz - Yer Bilimleri ve Teknoloji Ajansı (JAMSTEC) ile Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) işbirliğiyle gerçekleştirilmekte olan bir projedir. 

Seminere konuşmacı olarak Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nde görev yapan Dr. Doğan Kalafat ve Japonya Yurtdışı İnşaat Şirketleri Derneği Türkiye Şubesi Genel Sekreteri Yoshinori Moriwaki katılacaktır.  

Bu proje kapsamında afet bilincini artırmak, Marmara bölgesinde yapılan son bilimsel çalışmalar hakkında bilgi vermek, Türkiye’de afet bilincini arttırmak amacıyla afet eğitim programlarını güncellemek, Japonya'da aktif fay çalışmalarının değerlendirilmesine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır. Bu amaçlar çerçevesinde  düzenlenen seminere davetlisiniz.

Fotoğraflar